در حال بارگذاری ...

با توجه به خواص الکتریکی و مکانیکی قابل توجه تسمه‌ های  مسی در سیستم‌های ارتینگ و صاعقه گیر بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تسمه‌های را از فلز مس با خلوص بالا یعنی ۹۹٪ تولید می‌کنند. این تسمه‌ها در تابلوهای برق‌ کاربرد دارند و در سیستم ارتینگ حافظت در برابر صاعقه از جمله یک هادی پرکاربرد محسوب می‌شود. 

تسمه‌های مسی که تولید می‌شوند دارای خواص الکتریکی و مکانیکی منحصر به فردی هستند که انعطاف‌پذیری بالایی دارند. این تسمه‌ها مقاومت کششی بالایی هم دارند و در برابر خوردگی مقاومت قابل توجهی از خود به نمایش می‌گذارند. تسمه‌های مسی از فلز مس ساخته شده‌اند به همین دلیل هادی خوبی برای جریان الکتریکی و گرما هستند.

خرید تسمه مسینکات لازم جهت خرید سیم مسی

در هنگام خرید تسمه مسی بهتر است  نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

 • دقت کنید که ظرفیت الکتریکی این تسمه‌ها نباید از 1.5 برابر شدت جریان نامی کلید اصلی تابلو کمتر باشد.
 • مورد دوم این است که سطح مقطع شینه‌های خنثی و اتصال زمین نباید از نصف مقطع شینه مسی فاز کمتر باشد.
 • اتصال زمین و شینه‌های خنثی برابر سراسر تابلو پیش‌بینی می‌شوند.
 • باید شینه‌ها را روی صمغ مصنوعی و یا اتکایی چینی نصب نمود.
 • کمترین فاصله بین شینه‌ها باید بیشتر از 10 سانتی‌متر باشد و اتصال کابل‌ها به کلیدها، شینه‌ها، فیوزها و … حتما توسط کابلشو صورت بگیرد.
 • شینه مسی باید با رنگ نسوز به ترتیب فاز اول به رنگ قرمز، فاز دوم به رنگ زرد، فاز سوم به رنگ آبی رنگ آمیزی شوند تا در برابر خوردگی محافظت شوند و ضریب تشعشع ببیشتر شود.
 • این تسمه‌ها را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.
 • کیفیت تسمه‌ها را مد نظر خود قرار دهید.
 • نقطه اتصال شینه مسی به یکدیگر باید قبل از اتصال تمیز شود و در صورت نیاز با یک لایه نقره‌ای آنرا بپوشانید و در نهایت توسط پیچ و مهره‌ها و واشرهای مسی یا برنزی محکم کنید. تا حداکثر هدایت الکتریکی به وجود آمده و از گرم شدن جلوگیری شود.
کاربرد تسمه مسیکاربرد تسمه های مسی

تسمه‌های مسی در محصولات برودتی و لوازم خانگی و تابلو برق کاربرد دارد، اما کاربرد اصلی آن در سیتم ارت و حفاظت در برابر صاعقه به عنوان هادی نزولی  است. سیستم ارت به معنی زمین و سیستم اتصال به زمین است که برای جلوگیری از برق گرفتگی باید هر جریان الکتریکی به زمین اتصال پیدا کند که به این اقدام چاه ارت یا سیستم ارت گفته می‌شود.

سیستم ارت در زمان اتصالی در مدار یا نشت جریان، از دستگاه‌ها و جان انسان محافظت می‌کند. هدف از اجرای چاه ارت این است که اگر هریک از سیم‌های فاز یا نول به بدنه دستگاه اتصالی کرد یا مدار الکتریکی دچار نشتی جریان شد، بتوان این نشتی را توسط سیم ارت به زمین انتقال داد و از برق گرفتگی و خرابی دستگاه‌ها جلوگیری کرد.

مکانیسم اثر چاه ارت نیز بدین شکل است که در زمان اتصال کامل سیم‌های فاز به سیم ارت، فیوز مربوط به آن فاز عمل کرده و جریان را قطع می‌کند. اگر مدار ارتینگ دارای فیوز محافظ جان یا FI باشد، در مواقع اتصال کامل سیم نول به سیم ارت، این فیوز از ۳۰ میلی‌ آمپر نشتی جریان به بالا را قطع می‌کند و جریان فاز و نول را کامل قطع می‌کند.

امروزه از سیستم ارت در موارد زیادی در ساختمان‌ها و پروژه‌های مختلف برقی استفاده می‌شود و حتی در سیستم‌های مخابراتی و تلگراف نیز برای جلوگیری از نویز در شبکه استفاده می‌شود؛ همچنین در سیستم‌های انتقال برق وجود که سیستم ارت الزامی است، علاوه بر این از تسمه چاه ارت مسی جهت هادی پائین آورنده در سیستم صاعقه گیر و همچنین به عنوان هادی ارت نیز می‌توان استفاده کرد.

قیمت تسمه مسیعوامل موثر در تعیین قیمت سیم مسی

در تعیین قیمت تسمه مسی پارامترهای زیادی دخیل هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به ضخامت تسمه، میزان مس استفاده شده در تسمه، برند یا همان شرکت سازنده تسمه، عرض تسمه مسی و طول شاخه آن اشاره کرد.
یک فاکتور مهم که در تعیین قیمت تسمه دخیل است، وزن تسمه است؛ در واقع وزن تسمه بر طبق عرض تسمه و ضخامت تسمه مشخص می‌شود؛ برای مثال یک تسمه با عرض 15 میلی‌متر و ضخامت 5 میلی‌متری، وزن نهایی برابر 2.6 کیلوگرم دارد.
در واقع به هر اندازه‎ای که تسمه سنگین وزن‌تر باشد قطعا قیمت تسمه بیشتر خواهد بود اما اگر تسمه وزن سبک‌تری داشته باشد قیمت نهایی آن کمتر خواهد بود. معمولا تسمه‌ها را با دو متریال مس و آلومینیوم می‌سازند که نوع مسی آن گران‌ قیمت‌تر است اما نوع آلومینیومی آن به دلیل وزن کمتر از قیمت ارزان‌تری هم برخوردار است.
شرکت‌های زیادی در زمینه تولید تسمه مسی فعالیت می‎کنند که با توجه به درصد خلوص مس به کار برده و میزان کیفیت تسمه، قیمت نهایی آن را تعیین می‌کنند. در واقع برای خرید و اطلاع از قیمت تسمه‌های مسی می‌توانید به فروشگاه اینترنتی نوین سنجش مراجعه کنید.
لیست قیمت تسمه‌های مسی در این فروشگاه‌ به صورت روزانه به‌روز می‌شود و انواع تسمه‌ها با قیمت بسیار مناسب به فروش می‌رسند. اساسا با خرید از این فروشگاه معتبر می‌توانید در کاهش هزینه‌ها موثر واقع شوید.

ثبت سفارش

جهت ثبت سفارش خرید خود و یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما  از طریق یکی از سه روش زیر با ما در تماس باشید:

  1. تکمیل و ارسال فرم زیر
  2. ارسال از طریق پیام رسانهای : ایتا،روبیکا و واتساپ با شماره 09962231528
  3. از طریق ایمیل : info@novinsanjesh.com
_
ارسال فرم
در حال بارگذاری...

درخواست کننده:

مشخصات پروژه

0% Complete


  انواع تسمه مسیانواع مختلف تسمه مسی

  تسمه‌مسی انواع مختلفی دارد که هرکدام از آنها هم ویژگی‌های مشترک دارند و هم از ویژگی‌های متمایز دارا هستند. در مجموع می‌توان این تسمه های مسی را به عنوان رسانای حرارتی و الکتریکی در نظر گرفت که در صنایع الکتریک و حرارت به شدت کاربرد دارند.
  همچنین می‌توان از تسمه‌های مسی برای ارتینگ سیستم‌های حفاظت از صاعقه و رعد و برق هم استفاده کرد. در دسته‌بندی تسمه‌های مسی موارد مختلفی در نظر گرفته می‌شود که مهم‌ترین آنها سایز، طول و تولیدکننده تسمه هستند. طبیعتاً هر چه اندازه تسمه بزرگ‌تر باشد و برند تولیدکننده آن معتبرتر باشد قیمتی که بر روی آن قرار داده می‌شود بیشتر است.

  تسمه مسی بافته شده

  تسمه مسی بافته شده یکی از مهم‌ترین انواع تسمه‌های است که تا امروز تولید شده است و ویژگی‌های گوناگون و متنوعی را به خود اختصاص داده است. کدام از این ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا عملکرد خوبی در صنایع گوناگون از این تسمه دیده شود.
  این تسمه همانطور که از اسم آن پیداست از رشته‌های جداگانه مسی ساخته شده است و یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های آن انعطاف‌پذیر می‌باشد. تسمه مسی بافته شده در صنعت الکترونیک و به ویژه در ژنراتور، توربین و ترانسفورماتورها بردهای زیادی دارد و باعث می‌شود آنها لرزش‌های نسبی داشته باشند.
  از جمله موارد دیگری که خارج از صنعت الکترونیک از تسمه‌های انعطاف‌پذیر بافته شده در آنها استفاده می‌شود می‌توانیم به هم‌بندی درب و پنجره فلزی و فنس‌ها اشاره کنید. تسمه مسی بافته شده در ابعاد و اندازه‌های مختلف و متناسب با نیاز مشتریان و بر اساس پروژه‌های گوناگون تولید می‌شود و شما قبل از خرید آن باید ابعاد مدنظر خودتان را در نظر بگیرید.

  تسمه مسی نازک

  تسمه مسی ارت بافته شده که می‌توانیم آنها را تسمه‌مسی نازک هم بدانیم، کاربردهای زیادی دارند که یکی از مهم‌ترین آنها استفاده از این تسمه‌ها در تابلوهای برق می‌باشد. این مدل از تسمه‌های مسی از انعطاف زیادی هم برخوردار هستند و به همین دلیل است که از آن‌ها در تابلو برق استفاده می‌شود.

  تسمه مسی قلع اندود

  یکی دیگر از انواع تسمه‌مسی، تسمه‌مسی قلع اندود است. همانطور که از ابتدا تا اینجا هم توضیح دادیم، تسمه‌های مسی از پرکاربردترین وسایل در صنعت برق هستند و کاربردهای بسیار زیاد دیگری را هم در صنایع گوناگون دارند.
  با توجه به اینکه ماده اصلی استفاده شده در این تسمه‌ها عنصر مس است و از آنجایی که این فلز ارزشمند توان آلیاژدهی بسیار گسترده‌ای دارد و به خوبی می‌تواند با فلزات دیگر آلیاژ دهد.

  تسمه ارت مسی

  تسمه‌های ارت مسی در دسته‌بندی انعطاف‌پذیر و بافته شده تولید می‌شوند. این تسمه‌های ارت هرکدام خودشان هم در دسته‌بندی‌های گوناگونی تولید می‌شوند. مثلاً تسمه ارت انعطاف‌پذیر در دو دسته‌بندی به صورت صاف و همچنین مجموعه‌ای از سیم‌های مسی هستند، تولید می‌شود.
  مهم‌ترین کاربردی که تسمه ارت انعطاف‌پذیر دارد استفاده از آن برای محافظت از کابل‌ها است اما کاربردهایی که تسمه ارت بافته شده دارد در موارد مختلفی وجود دارند که مهم‌ترین آنها عبارتند از موتورهای اتومبیل، پانتوگراف راه آهن، سیستم اتصال به زمین تجهیزات الکتریکی. شما می‌توانید بر اساس نیاز خودتان هرکدام از انواع تسمه‌مسی ارت را خریداری کرده و برای مصارف خودتان از آنها استفاده کنید.

  ویژگی های تسمه مسیویژگی تسمه های مسی

  مهم‌ترین ویژگی این تسمه‌ها قابلیت استفاده از آنها در صنایع الکترونیک و حرارتی است. از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این محصولات مسی از آن برخوردار هستند که قابلیت جوشکاری بالای آنها است.
  در واقع در مصارف جوشکاری این محصولات را به راحتی می‌توان مورد استفاده قرار داد. تسمه‌مسی به عنوان یک رسانای با کیفیت هم شناخته می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که این تصمیم‌ها از خلوص بالایی برخوردار هستند و بالای ۹۹ درصد خالص می‌باشند. معمولاً این تسمه‌ها را به صورت رول فروش میرساند.
  در برخی مصارف می‌توان از این تسمه‌ها به عنوان نهادی استفاده کرد. از دیگر ویژگی‌های تصمیم مسی می‌توانیم استفاده بسیار زیاد آنها در لوازم‌خانگی اشاره کنیم. البته همانطور که قبلا هم گفتیم تسمه‌های مسی در اندازه‌ها و قیمت‌های مختلفی در بازار به فروش میرسند و شما باید بر اساس نیاز خودتان نسبت به خرید آنها اقدام کنید.

  جدول سایز و وزن تسمه مسیسایز و وزن تسمه مسی

  سایز تسمه مسی

  جریان قابل تحمل

  وزن یک متر

  خلوص مس

  تسمه مسی 3*15

  170 آمپر

  400 گرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 3*20

  220 آمپر

  540 گرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 3*25

  287 آمپر

  675 گرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 3*30

  337 آمپر

  810 گرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 5*60

  826 آمپر

  2/700 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 5*80

  1070 آمپر

  3/600 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 5*100

  1300 آمپر

  4/500 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 10*100

  1810 آمپر

  9 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 10*120

  2110 آمپر

  10/800 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 5*20

  319 آمپر

  900 گرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 10*20

  497 آمپر

  1/800 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 5*25

  350 آمپر

  1/125 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 5*30

  447 آمپر

  1/350 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 10*30

  676 آمپر

  2/700 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 5*40

  573 آمپر

  1/800 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 10*40

  850 آمپر

  3/600 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 5*50

  676 آمپر

  2/250 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 10*50

  1020 آمپر

  4/500 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 10*60

  1180 آمپر

  5/400 کیلوگرم

  99/9 درصد

  تسمه مسی 10*80

  1500 آمپر

  7/200 کیلوگرم

  99/9 درصد

  ثبت سفارش

  جهت ثبت سفارش خرید خود و یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما  از طریق یکی از سه روش زیر با ما در تماس باشید:

   1. تکمیل و ارسال فرم زیر
   2. ارسال از طریق پیام رسانهای : ایتا،روبیکا و واتساپ با شماره 09962231528
   3. از طریق ایمیل : info@novinsanjesh.com
  _

  کانال ارتباطی ما با شما

  به صورت مستقیم با توجه به نوع نیاز خود با ما در تماس باشید.

  _

  خریدار نهایی

  ارزیابی و استعلام قیمت

  عاملیت فروش

  شرایط مشارکت

  نصاب

  اطلاعات و محصولات

  مهندسین

  پروژه ها و مشاوره

  ارسال فرم

  درخواست کننده:

  مشخصات پروژه

  0% Complete


   0/5 (0 Reviews)
   خانهفروشگاهتماسارتباط با ما