در حال بارگذاری ...

سئوالات متداول 

 

_

از ما بپرسید


  سوالات متداول
  _

  آیا شما سوالی دارید؟

  سئوالاتی را که مشتریان ما اغلب برای ما ارسال می کنند را در این بخش می توانید مشاهد کنید

  سوالات متداول

  آیا می توان از یک هادی نزولی در داخل ساختمان استفاده کرد؟
  بله، زمانی که امکان انجام آن در خارج وجود نداشته باشد و کابل در داخل یک عایق خاص رسانا و غیر قابل اشتعال پایین می رود.
  آیا سیستم های حفاظت در برابر صاعقه نیاز به تعمیر دارند؟

  استانداردهای بین المللی بازرسی دوره ای سیستم های حفاظت از صاعقه را برای اطمینان از ایمنی ، تداوم سیستم و نگهداری مناسب توصیه می کنند. بازرسی تعمیر و نگهداری اگر تغییرات در ساختار شما رخ داده باشد ، از جمله: بازسازی سقف ، به روز رسانی سیستم های برقی ، نصب دیش های ماهواره ای یا تغییرات بسیار مهم است. در صورت سرویس دهی تلویزیون های کابلی یا تلفن در سال های اخیر ، ممکن است نیاز به تعمیر و نگهداری نیز باشد. متخصصان ما می توانند در مورد برنامه های نگهداری و الزامات صنعت توصیه کنند تا از عملکرد مداوم سیستم حفاظت از صاعقه شما اطمینان حاصل شود.

   
  حداکثر شعاع حفاظتی صاعقه گیرهای الکترونیکی چقدر است؟
  از آنجایی که حداکثر مقدار مجاز برای ΔT مطابق با استانداردها 60μs است، حداکثر شعاع حفاظتی محاسبه شده نمی تواند از 120 متر درسطح  حفاظت IV  تجاوز کند.
   
  آیا یک سیستم حفاظت در برابر صاعقه گران است؟
  به طور کلی قیمت تمام شده یک سیستم حفاظت در برابر صاعقه کمتر از یک درصد از ارزش سازه می باشد. هزینه سیستمهای حفاظت در برابر صاعقه (اکتیو و پسیو) بنابر اندازه سازه ، محل ، ساختمان،نوع سقف و شرایط زمین متفاوت است
  حفاظت از صاعقه به طور معمول ارزان تر از سایر سیستم های ساختمان و امکانات رفاهی مانند سیستمهای امنیتی،تاسیسات،ژنراتور و وسایل روشنایی ویژه است.
  امروزه استفاده از صاعقه گیر های الکترونیکی با توجه به قیمت و قابلیت اطمینان نسبت به سیستمهای غیر اکتیو از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشد.
  کارشناسان ما آماده ارائه بهترین پیشنهاد قیمت سیستم حفاظت در برابر صاعقه متناسب با مشخصات ساختمان شما می باشند.
   

  سایر سوالات متداول

  چه استانداردهایی بر صاعقه گیر های الکترونیکی حاکم است؟
  هر کشور مقررات خاص خود را در مورد میله های برق ESE دارد، استانداردهای قابل اجرا NFC 17102: 2011 فرانسه، UNE اسپانیا 21186: 2011 و NP4426 پرتغالی: 2013. به همین ترتیب، مقررات، استانداردها یا قوانین خاصی وجود دارد. هر کشور، که با استانداردهای بین المللی همزیستی دارند و می توانند تکمیل یا مشخص شوند، همانطور که در اسپانیا CTE SUA 08 (مقررات اجباری) است.
   
  آیا نصب شمارنده ضروری است؟
  پس از نصب صاعقه گیر لازم است که بدانیم چه زمانی صاعقه گیر نصب شده است و در نتیجه بررسی صاعقه گیرها و اتصال زمین انجام شود. صرف نظر از تعداد هادی های نزولی به زمین شما فقط نیاز به نصب یک شمارنده صاعقه ( کنتور صاعقه گیر ) برای نصب دارید.
   
  حداقل فاصله بین دو هادی نزولی چقدر است؟
  چنانچه دو هادی نزولی  موازی نباشند مستقل در نظر گرفته می شوند، در صورت موازی بودن دو هادی نزولی نباید فاصله دو هادی از یکدیگر کمتر از دو متر باشد
   
  اسپارک گپ چیست؟
  اسپارک گپ یا ایزولاتور   (ایزوله کننده شکاف جرقه) 2 الکترود است که در یک فاصله معین قرار گرفته اند تا بخش های نصب رسانا را عایق الکتریکی کنند. در صورت اصابت صاعقه، در نتیجه پاسخ به تخلیه، ارت های مجموعه به طور موقت به هم متصل می شوند
   
  چه موادی را می توان به عنوان هادی نزولی استفاده کرد؟
  متریال، پیکربندي و سطح مقطع هادی های نزولی سیستم های حفاظت در برابر صاعقه گیر
  حداکثر مقاومت قابل قبول برای زمین یک سیستم صاعقه گیر چند اهم است؟
  حداکثر مقاومت قابل قبول برای ارت صاعقه گیر 10 اهم است
  آیا می توان سیستم ارت صاعقه گیر را به زمین فشار ضعیف ساختمان وصل کرد؟
  بله ، برای دستیابی به یک سیستم زمین همپتانسیل در سراسر تاسیسات توصیه می شود که دو سیستم زمین را به هم متصل کنیم.
  استانداردهای جاری نشان میدهند که زمانی که ساختمان یا استراکچر دارای سیستم زمین فشار ضعیف باشدسیستم ارت صاعقه گیر باید به آن متصل شود
  برای اطلاع بیشتر به استاندارد EN50164-2 مراجعه فرمائید.
  خانهفروشگاهتماسارتباط با ما