در حال بارگذاری ...

اجزا یک سیستم صاعقه گیر

LIGHTNING AND EARTHING ACCESSORY

_

اجزا یک سیستم صاعقه گیر شامل بخشهای تشکیل دهنده سیستم حفاظت در برابر صاعقه ، اضافه ولتاژ های گذرا  و سیستم زمین مربوطه

چه بخشهایی سیستم حفاظت در برابر صاعقه یکپارچه را تشکیل می دهند؟

اجزا یک سیستم صاعقه گیر

_

سیستم صاعقه گیر الکترونیکی ، میله های برقگیر فرانکلینی و سیستم مش

_

از اجزا اصلی یک سیستم صاعقه گیر  بخش فوقانی حفاظت در برابر صاعقه است و باید نقطه برخورد کنترل شده یک تخلیه باشد تا جریان رعد و برق را بدون آسیب رساندن به سازه محافظت شده، از طریق مسیری به زمین فراهم کند.

صاعقه گیر الکترونیکی (اکتیو)

صاعقه گیر های الکترونیکی  ESE با انتشار یک رهبر پیوسته رو به بالا قبل از هر جسم دیگری در شعاع حفاظتی خود مشخص می شوند. صاعقه گیر CORONA با بالاترین کیفیت و کارایی، بهترین ضمانت های عملکرد را دارند.

صاعقه گیر های ساده (پسیو)

حفاظت توسط میله های فرانکلین و هادی های مشبک شامل توزیع و اتلاف جریان تخلیه صاعقه از طریق شبکه ای از هادی های پایین رونده  و سیستم های زمین است. نصب، مقاطع و مواد باید مطابق با مفاد استانداردهایی باشد که این نوع سیستم را تعریف می کند (سری IEC 62305، IEC 62561)

 

هادی های نزولی (پایین رونده) سیستم صاعقه گیر

_

اجزا ارتباطی صاعقه گیر : هادی های نزولی مسیر های انتقال جریان صاعقه از محل برخورد آن با  LPS (صاعقه گیر ) ها به نقطه پایانی LPS (بخش اتصال زمین) هستند.

تجهیزات اتصال دهنده سیستم صاعقه گیر

_

تجهیزات مورد نیاز برای اتصال و ثابت کردن  هادی ها و سایر عناصر نصب. که باید در برابر اثرات الکترودینامیکی رعد و برق ، خوردگی و سایر اثرات محیطی مقاومت کنند.

جهت اطلاع از عملکرد صاعقه گیر و انجام اقدامات لازم نصب شمارنده تعداد صاعقه ضروری میباشد.

جهت دسترسی به الکترود ارت و انجام اقداماتی از قبیل اندازه گیری مقاومت زمین استفاده از جعبه های تست مقاومت زمین یا تست کلمپ ها پیشنهاد می گردد.

اتصال زمین و سایر اقداماتی که خسارات ناشی از صاعقه را به حداقل می رساند(همپتانسیل سازی و حفاظت از نوسان ها)

_

سیستم زمین وظیفه هدایت و پخش جریان صاعقه را به عهده دارد . این اقدامات، همراه با اجرای صحیح همبندی ، از آسیب فیزیکی به سازه ها جلوگیری می کند. اگرچه، اثرات رعد و برق می تواند از طریق خود خطوط خدماتی نیز وارد شود. بنابراین برای جلوگیری از آسیب رساندن به تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی از سرج ارسترها (برقگیر) استفاده می گردد

چگونه به یک سیستم زمین خوب برسیم

_

یک سیستم زمین  کارآمد نیاز به مقاومت زمین کم دارد. برای رسیدن به این هدف، انجام یک سری مراحل ضروری است. ابتدا با مطالعه ژئوالکتریک خاک ، مقاومت آن را به منظور بهینه سازی پروژه ارتینگ تعیین می کنیم . خدمات حرفه ای ما توسط کارشناسان و پیشرفته ترین ابزارهای نرم افزاری انجام می شود.

همچنین، یک ارتینگ خوب مستلزم استفاده از مواد با کیفیت و بادوام با رعایت استانداردهای محصول مربوطه و الزامات طراحی است. طیف گسترده ای از مواد ارت ما، از جمله: هادی ها و الکترودهای بسیار مقاوم در برابر خوردگی با قابلیت پخش مناسب، بهبود دهنده های رسانایی خاک غیر خورنده و سازگار با محیط زیست، اتصالات هادی با استفاده از جوش کدولد ، که اتصال در سطح مولکولی را تضمین می کند. 

 

خانهفروشگاهتماسارتباط با ما